Kouzlo terapie

Terapie – Aneta Lauterbachová

SKUPINY

Zakládáme podpůrnou skupinu pro ženy, kterých se nějak dotýká téma mateřství.

 

Nemůžete otěhotnět, potratila jste, řešíte svou roli matky, nároky na sebe, výchovu dětí, změnu těla po porodu? To jsou jen střípky zkušeností, kterými si mnoho z nás prochází. Pojďme to probrat.

a50-anna_pasternak-motherhood

Protože chceme vytvořit bezpečné prostředí pro vzájemnou podporu, nabízíme pro vás ve skupině pouze 7 míst. Setkáme se v Brně jednou týdně ve středu (celkem 7krát) na hodinu a půl. Skupinu budou provázet 2 terapeutky. Budeme se setkávat bez dětí, aby každá z vás měla prostor pro sebe. Cena jednoho setkání je 200 Kč.
Začínáme 4. ledna.

Co Vám skupinová setkání mohou přinést:

  • setkání se ženami, které jsou podobně naladěné, řeší stejná témata
  • způsob, jak můžete pečovat sama o sebe po psychické stránce
  • prostor, kde můžete mluvit o věcech, které vás trápí, o kterých hodně přemýšlíte, zároveň však nemáte komu je svěřit
  • možnost slyšet jak podobná témata či dilemata prožívají a řeší jiné ženy a inspirovat se
  • skupina pro vás může představovat podpůrné prostředí, v němž je možné osobnostně růst, hojit některé rány nebo si ujasnit co je pro vás důležité.

 

Skupinou vás provedou:

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAneta Lauterbachová – psychoterapeutka ve výcviku PCA podle C. Rogerse, pracuje na krizové lince, má zkušenosti z vedení skupin arteterapie, tanečně pohybové terapie a relaxačních aktivit na psychiatrických klinikách.

„Napadlo mě založit podpůrnou skupinu pro ženy s tématem mateřství, protože jsem obklopena čerstvými matkami a jejich radosti, starosti a myšlenky s nimi sdílím. Těhotenství a mateřství mi připadají jako zlomové v životě ženy. Jednu dobu jsem studovala přirozené porody, poslední roky je pro mě dilema, zda se stát matkou, docela aktuální. Nechtěla bych o ten osobnostní přelom přijít.

Právě díky tomu, že jsem si zkušeností těhotenství neprošla, si myslím, že dokážu naslouchat nezaujatě a citlivě. Těším se na všechny ženy a věřím, že sdílení v ženském kruhu může nás všechny obohatit.“

 

14040123_1742418112664217_2115789276025300173_n

Adéla Kozelková – za svůj přístup v psychoterapii si zvolila Logoterapii a existenciální analýzu, jejíž hlavní myšlenku by shrnula pod větu: „Člověk žije zdravě a plně, má-li pro co žít.“ Je matkou roční dcery. Aktuálně se nachází v poslední fázi magisterského oboru Psychoterapeutická studia na Masarykově Univerzitě v Brně. Ve volném čase píše diplomku, blog (www.adepise.cz) a novinové články. Dříve pracovala jako sociální pracovnice a poradkyně v internetové psychologické poradně.

„S myšlenkou na podpůrnou skupinu pro ženy přišla Anet. Nápad mě postupně nadchnul. Vzpomněla jsem si, jaké jsem už v těhotenství řešila obavy, tělesné i psychické změny a kolikrát jsem na své strachy byla úplně sama. Internetové diskuze mě místo pomoci většinou ještě více vyděsily. Porod a první měsíce s dcerou byly jemně řečeno velmi náročné. Často jsem se cítila nepochopená ve svých starostech, zároveň jsem vnímala velký společenský tlak, abych byla co nejdříve zase fit, jak tělesně, tak duševně.
Myslím si, že moje zkušenost je jen malý střípek toho, co všechno mohou ženy v souvislosti s mateřstvím zažívat. Věřím, že se navzájem můžeme skutečně obohatit, být si podporou a inspirací v každodenním zvládání tohoto krásného, ale mnohdy i bolestného a náročného údělu ženy.“

Co můžete od skupiny očekávat:

  • důvěrnost – pro všechny ve skupině platí pravidlo mlčenlivosti
  • aktuálnost – budeme se zabývat právě tím, co pro vás a další ženy bude ten den důležité
  • podpora – jako terapeutky se vynasnažíme vytvořit atmosféru důvěry a podpory
  • upřímnost – můžete sdělit cokoli, co je pro vás důležité – ať už k tématu, k terapeutkám nebo i průběhu skupiny

 

Pokud vás nabídka zaujala, (ale i pokud byste ráda dostala více informací) napište nám na: kontakt@kouzloterapie.cz