Kouzlo terapie

Terapie – Aneta Lauterbachová

Online terapie

Bydlíte daleko od psychoterapeuta, který by Vám vyhovoval? Žijete v zahraničí, kde byste s psychologem museli mluvit v jiném jazyce? Často cestujete a je pro Vás obtížné každý týden docházet? Potřebujete si z jiných důvodů (např. zdravotních) promluvit z domova?

Moc ráda ám vyjdu vstříc.

Nabízím možnost setkávat se psychoterapeuticky po internetu. Konzultace probíhají online v programu Skype, popřípadě po telefonu bez kamery. Podle Vašich možností bychom se domluvili na čase a postupu předem přes e-mail. Na rozhovor bychom měli standardních 50 minut, které můžete využít zcela pro sebe. Budu se Vám na dálku snažit maximálně naslouchat, pochopit Váš vnitřní život a Vaše pocity a pomoct Vám tak najít v sobě zdroje pro vnitřní změnu – podobně jako kdybychom se sešli v mé konzultovně.

Psychoterapie online může mít své výhody:

  • dostupnost terapie, ať už jste kdekoli
  • bezpečí, komfort a soukromí Vašeho domova Vám může pomoci se uvolnit a cítit se bezpečně
  • odpadají časové a finanční náklady na to dostat se do terapeutovy pracovny
  • možnost zachovat si soukromí před terapeutem, pokud se necítíte na to hovořit s ním tváří v tvář

 

Zvažte, prosím, i následující nevýhody:

  • je potřeba kvalitní internetové připojení (z mé strany je toto zajištěno)
  • v prostoru domova může být těžší vytvořit si klidné prostředí, kde nebudete rušeni ostatními členy rodiny nebo jinými podněty z Vašeho života
  • některé nonverbální stránky projevu (určitá gesta, mimika tváře, apod.) jsou v kontaktu online utlumena nebo úplně chybí – vlivem možných technických nedostatků (např. částečné posunutí reakcí) nebo záběrem kamery

 

Jsem dlouhodobě zvyklá pracovat s klienty po telefonu nebo v online prostředí. Vynasnažím se proto vycházet Vám vstříc, aby naše setkání mohlo pro Vás být co nejpřínosnější, ať už bude probíhat odkudkoli.